• Úvod
  • Kyselina hyaluronová v kosmetice

Kyselina hyaluronová v kosmetice

Kyselina hyaluronová je pro kosmetiku a kosmetické přípravky doslova požehnáním. Hraje pro ni i to, že se jedná o zcela přirozenou a tělu vlastní molekulu.

Vlastnosti kyseliny hyaluronové jsou pro kosmetický průmysl malým a velice účinným zázrakem. Dokáže v pleti zadržovat velké množství vody a udržuje její konstantní vlhkost. Změkčuje a vyhlazuje kůži, má skvělé kožní lubrikační i antioxidační vlastnosti a protizánětlivé účinky. Umí dokonce vázat některé toxické těžké kovy (olovo, kadmium) z prostředí.

Krémy a séra

Krémy s kyselinou hyaluronovou už nejsou žádnou novinkou. Velká část z nich však pouze vytvoří na povrchu pleti jemný film, který nemá dlouhodobý účinek. Mnohem účinnější bývají séra čisté kyseliny hyaluronové, která se lehce vklepávají do jemných obličejových vrásek a pokožky dekoltu. Kyselina hyaluronová v této formě dokáže proniknout až do hlubších vrstev epidermu, pleť skutečně vyživit a vrásky vyhladit svým působením zevnitř.

Injekční výplně

V roce 2003 byly injekční výplně kyselinou hyaluronovou povoleny a od té doby získaly pevné místo v nabídce klinik estetické chirurgie. Časem se dokonce zjistilo, že injekční výplně nejen vyhlazují vrásky (nosoretní rýhy, vrásky na bradě a na tvářích), korigují vtažené jizvy, modelují a zvětšují rty i poprsí, ale že jsou dokonce schopné stimulovat produkci kolagenu, čímž se účinek zesiluje. Nevýhodou této metody je vyšší finanční náročnost.

Dermatologická ošetření

Při dalším typu ošetření pleti s využitím omlazujících účinků kyseliny hyaluronové se využívá laser nebo přístroje s tenoučkými jehličkami. Ty dokážou vpravit kyselinu hyaluronovou do hlubších vrstev epidermu postižených oblastí a jsou šetrnější pro ty, kteří zrovna nemusí injekce. I tato ošetření ovšem bývají finančně náročnější.

Kyselina hyaluronová a oči

Pin It
HA gel 16ml

HA gel 16ml

Sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové v praktickém 16ml balení.

Více informací   Koupit

Kyselina hyaluronová - sérum

Kyselina hyaluronová - sérum

Sérum na liftingové ošetření a vyhlazení jemných obličejových vrásek..

Více informací   Koupit

Kolagenové produkty

Kolagenové produkty

Ideální kombinace s kyselinou hyaluronovou os společnosti RosenPharma a.s..

Více informací   Koupit

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz