• Úvod
  • Kyselina hyaluronová a kůže

Kyselina hyaluronová a kůže

V kůži najdeme zhruba 50 % kyseliny hyaluronové z celkového množství obsaženého v našem těle. Je přítomná jak v hlubokých vrstvách epidermu, tak na povrchu naší kůže, kde se navíc nalézají receptory schopné kyselinu hyaluronovou přijímat zvenčí.

Mladá pleť obsahuje velké množství kyseliny hyaluronové. Díky tomu má schopnost zadržovat vodu, je vyhlazená, pružná, dobře zásobená živinami a chráněná před působením volných radikálů.

Svou přítomností v kůži dokáže nejen redukovat vrásky, ale také urychlovat hojení kožních poranění, minimalizovat vznik jizev a podporovat novotvorbu kolagenu.

Kolem 40. roku života začne kyseliny hyaluronové v kůži ubývat. To se projeví nedostatečnou hydratací, zhoršenou výživou pleti, ztrátou pružnosti a vznikem vrásek.

Kyselina hyaluronová při hojení ran

Díky přítomnosti kyseliny hyaluronové se rány hojí bez komplikací a v poměrně krátké době, dochází k rychlejší obnově chybějící tkáně v místě poškození a k minimální tvorbě jizev. Týká se to hojení běžných ran, odřenin, opruzenin, lehčích popálenin, spálenin od slunce, poranění a zánětů v dutině ústní, ale i mnohem závažnějších poranění, z nichž ty kritické by mohly vést až k nekróze tkání.

Už v 60. letech se kyselina hyaluronová využívala k léčbě popálenin, později se její využití rozšířilo i k léčbě proleženin, diabetických defektů, bércových vředů, chronických a rozpadlých ran nebo tkáně postižené ischemií.

Pin It
HA gel 16ml

HA gel 16ml

Sterilizovaný gel z kyseliny hyaluronové v praktickém 16ml balení.

Více informací   Koupit

Kyselina hyaluronová - sérum

Kyselina hyaluronová - sérum

Sérum na liftingové ošetření a vyhlazení jemných obličejových vrásek..

Více informací   Koupit

Kolagenové produkty

Kolagenové produkty

Ideální kombinace s kyselinou hyaluronovou os společnosti RosenPharma a.s..

Více informací   Koupit

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz